کودکان کار شهر کرج که عمدتا اتباع خارجی کشورهای افغانستان و پاکستان بودند از زندگی خود می‌گویند و با مصاحبه خبرنگار کنار می‌آیند و همکاری می‌کنند ولی آن دسته از کودکان کار ایرانی که به صورت سازماندهی شده کار می‌کردند و عده‌ای از دور آنها را زیر نظر داشتند، اجازه مصاحبه نمی‌دادند.

آنها اظهار می‌کردند که اگر فیلم برداری شود آبرویشان میرود ،در چهار راه حدادی و چهار راه ۴۵ متری گلشهر، کودکان افغان به صورت خانوادگی کار می‌کردند. اکثر این‌ کودکان از تحصیل محرومند و تعریف خاصی از اهداف و آرزوهای خود ندارند. در بین این کودکان دختر بچه سه ساله‌ای بود که آرزو داشت پلیس شود.

نکته قابل توجه این که این کودکان افغانی اظهار میکردند که از طرف مأموران شهرداری مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

مأموران شهرداری کرج با هدف جمع آوری کودکان کار با خودرو وانت این کودکان را سوار نمودند تا به محل مورد نظر انتقال دهند و گویا این بچه ها از طرف مأموران مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودند. امیدواریم مسئولین شهر کرج راه چاره‌ای بر این معضل اجتماعی بیاندیشند.

یکی دیگر از کودکان کار آرزویش این بود که وقتی بزرگ شد در باربری کار کند و به زبان خودش در اثاث خانه کار کند.

کودکان کار از صبح تا آخر شب کف خیابان و سر چهارراه‌های این شهر پرهیاهو برای یک لقمه نان شیشه‌های خودروها را پاک می‌کنند و در خیال خودشان کاری مفید انجام می‌دهند ولی اکثر شهروندان از اینکه شیشه‌ی خودروشان توسط این کودکان پاک شود ناراضی‌اند و در بیشتر مواقع مانع میشوند ، بسیاری از رانندگان عصبانی می‌شوند و سر این کودکان فریاد میکشند، چرا که یا شیشه را بدتر کثیف می‌کنند و یا با ایجاد خط و خش به شیشه خودرو آسیب وارد میکنند.