نماینده مردم آق‌قلا در مجلس در مورد وضعیت مدارس مناطق سیل‌زده گفت: ۳۰۲ مدرسه تعمیری بوده و تا مهرماه امسال آماده می‌شود. ۲۴ مدرسه تخریبی بوده و حداکثر تا مهرماه سال آینده بازسازی خواهد شد.

نورمحمد تربتی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا در مورد وضعیت مدارس سیل‌زده شهرستان آق‌قلا با توجه به اینکه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید هستیم، اظهار کرد: بعضی مدارس تعمیری و بعضی مدارس تخریبی هستند. بازسازی مدارس تعمیری تقریباً تمام شده و مشکل خاصی ندارند. امیدوارم مدارس تخریبی تا مهرماه سال آینده هم تمام شود. تحصیل دانش‌آموزان نیز با افزایش نوبت مدارس یا عزیمت به ساختمان‌هایی دیگر، سامان‌دهی شده است. فکر نمی‌کنم که مشکل خاصی در تحصیل دانش‌آموزان استان گلستان وجود داشته باشد.

نماینده مردم آق‌قلا در مجلس با استناد به تماس تلفنی خود با مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گلستان اظهار کرد: تعداد مدارس تعمیری در استان گلستان، ۳۰۲ ساختمان بوده است که بخش بزرگی از کار بازسازی انجام‌شده و تا اول مهرماه آماده خواهد شد. استان گلستان ۲۴ مدرسه تخریبی دارد که حداقل تا  آخر سال تحصیلی ۹۹ – ۹۸ و حداکثر تا مهرماه سال آینده آماده خواهند شد.

وی افزود: مدیران آموزش‌وپرورش استان به من گفتند که دولت درزمینهٔ مدارس تخریبی هیچ کمکی نکرده و صرفاً خیرین کمک می‌کنند. آن‌ها انتظار داشتند که دولت در این زمینه اقدامات جدی‌تری انجام دهد.

تربتی نژاد در پایان گفت: به‌طورکلی امکانات لازم برای دانش‌آموزان مدارس تخریبی اندیشیده شده است. اما ممکن است نارسایی‌هایی وجود داشته باشد. به‌طورکلی می‌توانم بگویم نگرانی چندان زیادی در این خصوص وجود ندارد.