رئیس اداره بهزیستی اردستان بیان کرد: به دلیل ایجاد نگرانی در جامعه، آمار کودک‌آزاری محرمانه است. وی همچنین گفت: قوانین قضایی در خصوص کودک‌آزاری کاملاً مشخص، مستدل و خشک است.
به گزارش ایسنا، محمدعلی مطلب زاده عصر سه‌شنبه در نشست خبری اظهار کرد: شعار امسال سازمان بهزیستی، بِه زیستن در گام دوم، شفافیت، توانمندسازی و ارتقای سلامت جامعه است که باید فعالیت‌هایی که انجام می‌دهیم در این راستا باشد.
وی با اشاره به راه‌اندازی اورژانس اجتماعی در اردستان گفت: به دلیل اینکه در شهرستان اردستان با موضوع کودک‌آزاری و همسر آزاری مواجه این بودیم راه‌اندازی مرکز انجام شد. وضعیت کودک‌آزاری در شهرستان اردستان یک الگویی از کشور است.
رئیس اداره بهزیستی اردستان با بیان اینکه به دلیل ایجاد نگرانی در جامعه آمار کودک آزاری محرمانه است گفت: در مجموع اورژانس اجتماعی اردستان در پنج ماهه گذشته کاملاً فعال بوده است. در حال حاضر همکاران ما به صورت مداوم در ادارات و ارگان‌های مختلف و مجامع عمومی فعالیت‌های آموزشی انجام می‌دهند.
مطلب زاده در خصوص قانون مقابله با کودک آزاری که به تازگی در اردستان اجرا شده است، گفت: موضوع این کودک آزاری از محدوده اختیارات دادستان عمومی خارج شده و تحت اختیار قاضی قرار گرفته است. پرونده این کودک همچنان باز است، ولی قوانین قضایی در خصوص کودک آزاری کاملاً مشخص، مستدل و خشک است.